Rowery miejskie idealne dla niego i dla niej

2019-12-19
Rowery miejskie idealne dla niego i dla niej

Idealny rower miejski ma odpowiednią ramę

Tym, co wyróżnia rowery miejskie spośród innych typów rowerów jest ich charakterystyczna rama. Tradycyjna rama męska w rowerach miejskich  posiada górną rurą mocowaną do górnej części główki ramy i do górnej części rury podsiodłowej. W ramie damskiej górna rura jest obniżona, przez co wygodniej się na rower wsiada i można na nim jeździć nawet w sukience. Oprócz charakterystycznego dizajnu jest to jedyna różnica między rowerami miejskimi damskimi oraz męskimi, przy czym obecnie można zauważyć rosnącą popularność „damek” wśród mężczyzn.

Rowery do miasta wyposażone są w charakterystyczną kierownicę

Rowery miejskie wyróżnia także specyficzny typ kierownicy. Idealna to ta mocno wygięta, ustawiona na tyle wysoko, aby zapewnić stabilną i wyprostowaną pozycję w czasie jazdy. Ponadto kierownica musi być wyprofilowana tak, by dłonie były ułożone równolegle do ramy.

Co idealny miejski rower posiadać powinien?

W jeździe po mieście dużo bardziej niż szybkość liczy się komfort i wygoda jazdy, dlatego wszystkie oferowane przez nas rowery miejskie wyposażone zostały w co najmniej trzy przerzutki oraz bagażnik. Tereny miejskie charakteryzują się podjazdami i nierównościami; przerzutki zapewniają komfortową, bezwysiłkową jazdę niezależnie od pokonywanych wzniesień. Na bagażniku z kolei zamontować można koszyk na zakupy lub na rzeczy niezbędne do pracy. Ważne, aby rower miejski posiadał także błotniki oraz osłonę na łańcuch. Błotniki uchronią ubranie przed pobrudzeniem w przypadku wjazdu w kałużę, osłona łańcucha natomiast uchroni przed wkręceniem się w łańcuch sznurowadeł, spodni czy sukienki.

Rower miejski to zatem idealny środek transportu. Wygodny i komfortowy, pozwala wszędzie dotrzeć na czas.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel