Blog

Jak prawidłowo ustawić rower do jazdy?

Choć może trudno sobie to wyobrazić, świeżo kupiony rower nie nadaje się jeszcze do jazdy. Ustawienia, które zaproponował sprzedawca, są zazwyczaj zupełnie przypadkowe i aby osiągnąć najwyższy komfort użytkowania nowego sprzętu, koniecznie trzeba dopasować go do indywidualnej budowy ciała. Tylko poprawnie przygotowany rower nie wywoła żadnych napięć w ciele w trakcie przejażdżki!

Czytaj więcej
Czym charakteryzują się rowery tzw. składaki?
Coraz częściej słyszy się o składanych rowerach, ich popularność nie wynika z ogólnej mody, lecz raczej z praktyczności. Otóż idealnie nadają się w większych miastach, przy dojazdach do pracy i bez problemu mieszczą się w komunikacji miejskiej. Dowiedz się więcej o tak zwanych składakach!
Czytaj więcej
Jak działają rowery elektryczne?
Rowery od dawna cieszą się powszechną popularnością. Jednak ostatnie lata rynkiem zawładnęły nowoczesne i praktyczne rowery elektryczne. Co roku oferta elektrycznych rowerów się poszerza. Warto więc dowiedzieć się więcej o działaniu takich rowerów. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!
Czytaj więcej
Dlaczego jazda rowerem to dobra alternatywa dla samochodu?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że coraz więcej osób będzie spędzało aktywnie czas na świeżym powietrzu. Jedną z ulubionych aktywności Polaków jest niewątpliwie jazda rowerem. Warto pamiętać, że jednoślad nadaje się nie tylko do weekendowych wycieczek za miasto, ale oprócz tego warto też przemyśleć korzystanie z niego na co dzień zamiast samochodu. Jakie korzyści płyną z wyboru takiej alternatywy? 

Czytaj więcej
Zakup pierwszego roweru. Na co zwrócić uwagę?
Chęć rozpoczęcia przygody z nowym sportem z reguły wiąże się z koniecznością zakupu odpowiedniego sprzętu. Mowa tutaj na przykład o rowerze. Jazda jednośladem to nie tylko mnóstwo radości, ale również możliwość odbywania naprawdę wymagających treningów i długich przejażdżek. Jednak aby tak było, należy wybrać odpowiedni jednoślad. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co jest najważniejsze podczas zakupu pierwszego roweru.
Czytaj więcej
Czym się różnią rowery damskie od męskich?
Sporty uprawiane na zewnątrz stale zyskują na popularności. Tego rodzaju aktywności cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem w okresie wiosenno-letnim, kiedy na zewnątrz jest ciepło. Jedną z ciekawszych form spędzania wolnego czasu w ten sposób jest niewątpliwie jazda na rowerze. Fani jednośladów dobrze wiedzą, że na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli rowerów i trudno wybrać odpowiedni dla siebie, ponieważ trzeba wówczas wziąć pod uwagę co najmniej kilka kryteriów. Jednym z podstawowych podziałów rowerów jest ten na męskie i damskie. Czym się od siebie różnią?
Czytaj więcej
Jaki wybrać rower do miasta?

Rowery stają się coraz bardziej popularne, choć od zawsze cieszyły się ogromnym powodzeniem. Są świetnym środkiem transportu, ale także doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek, zwiedzanie czy uprawianie sportu.

Czytaj więcej
Rowery miejskie idealne dla niego i dla niej

Jazda rowerem po mieście jest nie tylko modna, ale zdrowa i wygodna. Zapewnia codzienną, niezbędną dawkę ruchu i umożliwia dużo szybsze oraz sprawniejsze przemieszczanie się, aniżeli podróżowanie komunikacją miejską lub samochodem. W naszym wpisie zdradzamy, czym powinien charakteryzować się idealny rower miejski, zarówno ten damski, jak i męski.

Czytaj więcej
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel