ODZIEŻ TERMOAKTYWNA CRAFT - O FIRMIE

    Firma CRAFT OF SCANDINAVIA AB to jeden z największych producentów odzieży sportowej oraz outdoorowej w Skandynawii. Historia jej sukcesu sięga roku 1977, w którym to na zlecenie Armii szwedzkiej stworzyła w swoich laboratoriach tzw. 'suchą bieliznę' oraz określiła zasady, według których każdy aktywny ruchowo człowiek powinien się ubierać.
W ostatnich latach zasady te stały się bardzo popularne w świecie i zaczęły być stosowane przez naszą konkurencję w bardzo podobny sposób. Odzież CRAFT odnosi ogromny sukces w wielu krajach Europy oraz USA, Kanadzie i Japonii. Nie bez znaczenia w tym sukcesie jest fakt uzyskania certyfikatów ÖKO-TEX dla produkowanych materiałów co oznacza, że warstwa najbliższa skórze jest całkowicie wolna od chemikaliów oraz ISO 9001 gwarantującego zapewnienie najwyższej jakości od procesu produkcji do dostarczenia gotowych produktów klientowi końcowemu.
O jej bardzo wysokiej jakości i funkcjonalności najlepiej jednak świadczy fakt, że jest używana przez wielu sławnych spotowców.

 

Filozofia firmy Craft:

Firma Craft stworzyła odzież, która za zadanie ma utrzymać komfort cieplny naszego ciała w każdych warunkach klimatycznych. Odzież tej firmy dzili się na rodzaje:

  • LAYER 1 - Warstwa pierwsza, najbliższa naszemu ciału, jej zadaniem jest skuteczne odprowadzanie wilgoci z naszej skóry na zewnątrz odzieży, gdzie odparowuje, lub lub przechodzi do następnej warstwy. W celu zapewnienia jak najlepszych osiągów i najwyższego komfortu, bieliznę Craft należy zakładać zawsze pod zewnętrzne warstwy, niezależnie od warunków pogodowych.
     
  • LAYER 2 - Warstwa druga zapewnia izolację i ciepło przy jednoczesnym odparowaniu wilgoci i nadmiaru ciepła do następnej warstwy lub powietrza. Gdy obniża się temperatura, ta warstwa pozwala zatrzymać cenne dla organizmu ciepło, bez ograniczenia swobody ruchów.
     
  • LAYER 3 - Trzecia warstwa i najbardziej zewnętrzna stanowi ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i zapewnia wygodę i dobre osiągi niezależnie od warunków. Warstwa ta chroni przed deszczem, wiatrem, i zimnem, jednocześnie uwalnia nadmiar ciepła i wilgoci z warstw znajdujących się pod nią.

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel