Czym charakteryzują się rowery tzw. składaki?

2022-09-09
Czym charakteryzują się rowery tzw. składaki?

Coraz częściej słyszy się o składanych rowerach, ich popularność nie wynika z ogólnej mody, lecz raczej z praktyczności. Otóż idealnie nadają się w większych miastach, przy dojazdach do pracy i bez problemu mieszczą się w komunikacji miejskiej. Dowiedz się więcej o tak zwanych składakach!

Miejska rewolucja!

Składane rowery to idealne rozwiązanie dla osób, które mieszkają w mieszkaniach i nie mają gdzie przechowywać normalnej wielkości roweru. Sprawdzają się wśród mieszkańców miast, ale nie tylko. Co sprawia, że są tak chętnie wybieranym produktem?

  • łatwo się je przechowuje;
  • możliwość złożenia roweru sprawia, że schody, wąski korytarz czy nawet winda nie będą stanowić żadnego problemu;
  • łatwo poruszać się nim po mieście, nawet komunikacją miejską;
  • łatwo się go transportuje samochodem.

Nowoczesne składaki nie są ciężkie i problematyczne do jazdy. Niektóre modele zapewniają wysoką wydajność w bardzo atrakcyjnych cenach. Składanie i rozkładanie takiego roweru nie stanowi żadnej trudności. Wystarczy jedno pociągnięcie dźwigni lub kilka ruchów kluczem imbusowym i rower będzie gotowy do jazdy.

Czym charakteryzują się „składaki”?

Rowery składane dzielą się na dwa podstawowe rodzaje:

  • składaki z małymi kołami;
  • składaki z normalnymi kołami.

Te z mniejszymi kołami mają rozmiar 16 lub 20-cali, a te w standardowych wymiarach 26 lub 700-cali. Cechą, jaką różni te dwa rodzaje rowerów jest ich możliwość złożenia umożliwiającego transport. To właśnie mniejsze rowery są zaprojektowane tak, aby zajmowały po włożeniu, jak najmniej miejsca. Niekiedy zmniejsza to jednak im wygodę szczególnie podczas pokonywania dłuższych dystansów. Każdy z takich składanych rowerów posiada akcesoria, w które są wyposażone standardowe rowery, dzwonki, błotnik, bagażnik, osłony łańcucha czy światła.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel